szkoła tenisa dla dzieci KrakówRekreacja, hobby, sport Rozrywka i hobby 

Szkoła tenisa dla dzieci Kraków

Uprawianie sportu jest źródłem wielu korzyści dla wszystkich z nas, jednak wysiłek fizyczny nie jest ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu dla wszystkich dzieci. Należałoby zastanowić się nad oryginalnym sposobem na urozmaicenie wolnego czasu i zdecydować się na zapisanie dziecka na grę w tenisa. Naukę można zacząć już w wieku 4 lat. Przy opanowywaniu podstaw potrzebny jest odpowiedni zestaw. Są to m.in. nieduże rakiety i mini siatki, które pozwolą profesjonalnie rozwijać taktykę gry. Tenis wpływa niezwykle korzystnie na rozwój dziecka, przyczynia się do kształtowania charakteru, samodzielności, jak również wpływa pozytywnie na rozładowanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Kiedy już zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie gry w tenisa z naszym dzieckiem, czas na wybór sprzętu do gry. Powinniśmy dokładnie przemyśleć zakup, bo strój do tenisa, obuwie, a przede wszystkim rakieta ma ogromny wpływ na proces nauki. Tenis to niezwykle trudna technicznie gra, a więc dobrze przygotować się do zajęć. Dzięki bogatej ofercie sprzętu do tenisa mamy możliwość doboru dobrze dopasowanej rakiety.. Przy podejmowaniu decyzji należy kierować się wiekiem dziecka oraz jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, bo uniemożliwi to maksymalne skorzystanie z profitów jakie daje gra w tenisa. Warto poszukać wcześniej, jakie parametry powinna posiadać dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat musi używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Równie ważną kwestią jest dobór rączki do rakiety. Ponadto warto pamiętać o właściwym naciągu rakiety, który także wpływa na proces nauki gry. Jeżeli nie wiemy, jakie parametry są odpowiednie dla dziecka należy zwrócić się o poradę do sprzedawcy, który profesjonalnie zasugeruje w sprawie doboru sprzętu. Przydatne są też informacje umieszczone na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest wartościowym doświadczeniem, jednak tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszego dziecka.

Tenis dla dzieci – grupowo, czy indywidualnie?

Okres dziecięcy cechuje się szybkim przyswajaniem wiedzy oraz umiejętności, warto to odpowiednio wykorzystać i zapisać na zajęcia tenisa już dziecko w młodym wieku. Kwestia, która pojawia się najwcześniej, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się indywidualnie , czy w grupie.

Plusy grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to doskonała możliwość do nawiązywania znajomości, poznawania różnych form gry. Co więcej tenis grupowy gwarantuje świetną atmosferę i zdrową rywalizację sportową.

Plusy indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Kursy w formie indywidualnej dobrze sprawdzą się u uczestników, którzy wolą uczyć się samodzielnie, biorąc pod uwagę własne umiejętności. Doświadczony trener rozwinie taktykę gry waszej pociechy i zaprezentuje jak wygląda profesjonalny tenis.

Nasza siedziba:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]

Zobacz także: