Rekreacja, hobby, sport Turystyka i podróże 

Tatry, Karpaty, Himalaje – trekkingi o różnych stopniach trudności

Nie zwlekaj! Wybierz najlepszą ofertę! Trekkingi w najlepszej cenie.

Wypady w góry mają różne formy. Od spokojnych spacerów po prostych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie schronisk turystycznych, przez piesze, całodniowe wędrówki po trasach klasyfikowanych wyżej na skali skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. Żeby uczestniczyć w trekkingach, konieczna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (zarówno wytyczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, jak również zdolność korzystania ze sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Jednakże za niejednokrotnie ogromny wysiłek otrzymujemy możliwość kontaktu z dziką przyrodą i delektowania się cudownymi widokami.

Trekkingi – dobierz odpowiedni poziom trudności do swoich zdolności

Stopień trudności technicznej jest zależny od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Eksperci klasyfikują 3 poziomy trudności wypraw w rejony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą wszyscy, którzy wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a ich zdrowie nie jest przeszkodą do większej aktywności. Następny poziom trudności wymaga solidnej sprawności fizycznej i minimum minimalnej praktyki w górach – np. w polskich Tatrach. Ostatni stopień to wyprawy dla osób ze znakomitą kondycją, znajomością natury wysokich łańcuchów górskich i biegłym w obsługiwaniu sprzętu, a także przyzwyczajonych do niekomfortowych warunków obozowania w trakcie długiej wędrówki.

Dokąd udać się na trekking?

Trekkingi można uprawiać w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju amatorzy tego rodzaju rozrywki w najwyższym stopniu cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli zaś idzie o pozostałe pasma na kontynencie europejskim, ogromnym uznaniem cieszą się Alpy, leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, wschodnia część Karpat oraz Góry Przeklęte na Bałkanach. Osoby najbardziej obeznane w trekkingu mogą z kolei spróbować swoich sił podczas wyprawy w Himalajach, Karakorum czy Andach.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Zobacz także: