Rekreacja, hobby, sport Turystyka i podróże 

Trekkingi – nie tylko dla alpinistów

Nigdy wcześniej nie widziałeś tak wartościowej oferty trekkingów!

Wędrówki po najwyższych górach kojarzymy zwłaszcza z naprawdę wykwalifikowanymi wspinaczami. Tymczasem do trekkingów niepotrzebne są zazwyczaj tego typu kwalifikacje – w wielu górach wytyczono wszak trasy, z którymi upora się każdy miłośnik gór – jeżeli oczywiście jest wyposażony w odpowiednie akcesoria, czyli kijki gwarantujące przyczepność na nierównych nawierzchniach oraz buty z właściwą podeszwą. Na najtrudniejszych fragmentach niezbędna będzie też pomoc sprawdzonego instruktora, który powie, jak używać dodatkowego, zapewniającego ochronę sprzętu. W jakich sytuacjach jednak okaże się on niezbędny? W których miejscach zazwyczaj odbywają się trekkingi?

Narzędzia do trekkingu

Trekkingi są czasem organizowane w naprawdę technicznym terenie, a to sprawia, iż niezbędne okazują się akcesoria umożliwiające przejście trasy. Najistotniejszymi wśród nich są na pewno raki, ponieważ gwarantują stabilizację również na oblodzonych szlakach – a na wielu górach uświadczyć je możemy także latem. Na stromych podejściach przydatny będzie także czekan. Do obsługi obu akcesoriów potrzebne będą właściwe kwalifikacje – dlatego niedoświadczeni klienci na trekkingi muszą udać się wraz z instruktorem, który powie nam, jak bezpiecznie przejść trasę.

Najpopularniejsze szlaki na trekkingi

Trekkingi pozwalają na zobaczenie szczególnie interesujących miejsc na Ziemi, które zwykle okazują się nieosiągalne dla większości gości. Najczęściej prowadzone są w najwyższych górach – polscy górołazy często wyjeżdżają w słowackie Tatry, a także w Alpy oraz na skandynawskie fiordy. Dużym uznaniem w gronie miłośników trekkingu szczyci się też Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Ci z nas, którzy mają już pewne doświadczenie w chodzeniu po górach mają szansę zaś wybrać się w Karakorum – trekkingi organizowane są tam między innymi u podnóża K2 i Broad Peak.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Zobacz także: