Rekreacja, hobby, sport Turystyka i podróże 

Wyprawy w góry – przygoda pełną emocji

Skieruj się tutaj po więcej szczegółów o Kilimandżaro wyprawa

Szereg osób wykorzystuje swój czas przemierzając górskie szlaki. Zazwyczaj zaczynają od wędrówki po polskich Tartach, z czasem jednak chcą czegoś więcej. Poszukują nowych wyzwań – ich marzeniem stają się wyprawy w coraz wyższe partie gór. Łatwość przekraczania granic sprawia, że nawet wyprawy na szczyty leżące w oddalonych od naszego kraju rejonach stają się obecnie możliwe.

Wyprawy górskie – jak się przygotować?

Dzisiaj przed zwolennikami górskich wędrówek otworem stoją nie tylko nasze krajowe i słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc), ale również najwyższe wzniesienia Afryki, Azji oraz Meksyku. Bez wątpienia wielkim ułatwieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest działalność na krajowym rynku agencji trekkingowych organizujących wyprawy na Kazbek bądź Elbrus. Oczywiście asysta agencji mnóstwo upraszcza, ale jej przewodnicy nie wejdą na szczyty za nas. Konieczna jest kondycja, która pomoże nam wytrzymać wielogodzinną wędrówkę z naprawdę masywnym, ważącym nawet 15 kilogramów plecakiem ze specjalistycznym sprzętem i dostosowanym do warunków klimatycznych ubiorem.

Wyprawy w góry – jakie wymagania stawia się biorącym udział w wyprawie?

Od każdego, kto postanawia wziąć udział w wyprawie wysokogórskiej – na bazę pod Annapurną, Elbrus, Pik Leninabądź Mount Everest – wymaga się pewnego doświadczenia w zbliżonych do tego typu wyprawach, gdyż im wyżej będziemy się wspinać, tym większe zagrożenie rozwoju choroby wysokościowej. Zdolność posługiwania się czekanem czy poruszania się w grupie, której członkowie nawzajem się asekurują liną – to wymogi, które należy bezwzględnie spełnić. Nie możemy zapomnieć również, że trekking wysokogórski to wędrówka zespołowa. Liczy się zatem umiejętność pracy w zespole. Podczas wyprawy w góry niezbędne jest stu procentowe dostosowanie się do poleceń, które wydawane są przez prowadzącego grupę.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Zobacz także: