Robienie zakupów 

Antena DVB T – prosta droga do oglądania telewizji

Znajdź antenę DVB T na telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne

W zdecydowanej większości domostw zobaczyć można telewizor. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie codzienności bez telewizji. By jednak telewizor nie był bezużytecznym przedmiotem, należy zainwestować również we właściwą antenę. Najlepszym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana także anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w przeróżnych okolicznościach.

Antena naziemna – co znajduje się w sprzedaży?

Wybór anten telewizyjnych jest dzisiaj niezwykle duży. W sprzedaży znajdują się anteny ASR i DIGIT – DVB-T, anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, jak również siatkowe i pokojowe anteny DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych indywidualnych. Dostępne obecnie w sprzedaży anteny DVB-T cechują się głównie prostotą instalacji. Bez żadnych problemów upora się z nim każdy, kto chociaż parę razy miał w dłoni przyrządy potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które obecnie oferują nam producenci, odznaczają się również wysoką wytrzymałością na działanie zmiennych czynników pogodowych. Dzięki temu umożliwiają odbiór programów telewizyjnych najwyższej jakości przez bardzo długi okres czasu.

Antena naziemna – co powinno się uwzględnić przy jej zakupie?

Bardzo duży wybór anten naziemnych sprawił, że należy mocno przemyśleć wybór urządzenia, które planujemy zastosować. Należy wiedzieć, że pod uwagę należy brać mnóstwo uwarunkowań, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące usytuowania nadajników bez trudu znajdziemy w Internecie. Liczy się również moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego nakierowanie. Pod uwagę brać powinno się w każdym przypadku ukształtowanie obszaru, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym znajduje się antena naziemna. Wielkie znaczenie ma również to, czy zamieszkujemy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Zobacz także: