Robienie zakupów 

Artykuły foliowe – z czego się je wytwarza?

Potrzebujesz worków foliowych do skrzynek e2? Kliknij tu.

Folia z polietylenu to surowiec, bez którego nie wyobrażamy sobie dziś życia. Wytwarza się z niej nie tylko worki wykorzystywane w mieszkaniach, ale również artykuły foliowe używane m.in. w sektorze spożywczym.

Z czego produkuje się worki do skrzynek euro?

Polimer etenu, czyli polietylen, stosowany jest szeroko w produkcji przemysłowej. Worki na śmieci są bodajże najpopularniejszą jego postacią. Do ich wytwarzania używa się zarówno polietylen o niskiej gęstości (oznaczany skrótem LDPE), jak i polietylen o wysokiej gęstości (HDPE). HDPE cechuje się wyższą odpornością mechaniczną oraz ma wyższą temperaturę topnienia, ale jest mniej przezroczysty. Z takiej folii produkuje się między innymi solidne worki na śmieci. Tymczasem LDPE jest bezzapachowy, przejrzysty i bardziej miękki, a dzięki temu niezmiernie giętki. Nie jest tak odporny na wysokie temperatury, ale w tych niskich zachowuje swoją elastyczność. Przydaje się to w branży spożywczej, zwłaszcza tam, gdzie przechowuje i transportuje się żywność w temperaturze poniżej zera, np. w przetwórstwie mięsnym. Dla branży spożywczej z LDPE wytwarza się worki foliowe na mięso euro, które dostosowane są do pojemników w wielu rozmiarach. Co istotne, worki z takim przeznaczeniem powinny uzyskać atesty pozwalające im na kontakt z żywnością.

Inne produkty foliowe z polimeru etenu

Z polietylenu wytwarza się też masę innych produktów dla przeróżnych branż przemysłu. To m.in. przejrzysta folia pakunkowa, zakrętki, różnego rodzaju pojemniki, a nawet solidne żyłki i żagle. Jest to też surowiec, z którego krajowy producent odzieży ochronnej, firma Global Food Hygiene, zaprojektował jednorazowe, antystatyczne oraz transparentne peleryny dla fryzjerów. Peleryny wytwarzane są z folii LDPE w pięciu kolorach i w dwóch rozmiarach, a sprzedawane są w formie poręcznej rolki ze zrywką, którą pasuje do dozowników.

Nasza siedziba:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]

Zobacz także: