Robienie zakupów Uroda i kosmetyki 

Biżuteria z bursztynem

Znajdź biżuterię z bursztynem

Biżuteria z bursztynem ciągle jest popularna – tak u młodych ludzi, jak i znacznie bardziej dojrzałych osób. Jej popularność nie powinna jednak zaskakiwać – jantar należy przecież do najpiękniejszych materiałów, a swoboda jego w nadawaniu mu rozmaitych form sprawia, że wyprodukowane z niego ozdoby można dopasować do najróżniejszych trendów. Żeby cieszyć się jej właściwościami, musimy o jantar właściwie się zatroszczyć. O co chodzi? Przeczytajcie nasz artykuł.

Biżuteria z bursztynem – jak ją przechowywać?

Jantar to nadzwyczaj wrażliwy materiał – dlatego biżuteria z bursztynem koniecznie powinna być przechowywana w odpowiednich warunkach. Bursztynowy wisiorek musimy owinąć jedwabną tkaniną, a potem szczelnie zapakować w plastikowy worek i włożyć do drewnianej szkatułki. Pamiętajmy, by w pojedynczej paczce nie trzymać dwóch przedmiotów – mogą się bowiem porysować.

Czyścimy biżuterię z bursztynem

Złoto północy nie znosi mocnych środków chemicznych. Lepiej więc zrobimy, wykorzystując do jego czyszczenia delikatniejsze substancje – na przykład mleczko migdałowe lub kosmetyki dla najmłodszych. Biżuteria z bursztynem powinna być pielęgnowana delikatną ścierką, nieznacznie nasączoną wodą – w żadnym wypadku nie może być jej za dużo.

Jak odnowić biżuterię z bursztynem?

Odkopałeś w szufladzie wiekową biżuterię z bursztynem? Niewątpliwie nadal robi wielkie wrażenie, jednak widać jej wiek. Czy można ją odrestaurować? Próbując uczynić to bez pomocy znawcy, możesz tylko jeszcze bardziej ją uszkodzić – warto zatem powierzyć ją złotnikowi.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Zobacz także: