profesjonalne mopy do mycia podłóg, mopy do mycia podłógRobienie zakupów 

Cechy profesjonalnych mopów do mycia podłóg

Czyszczenie podłogi wydaje się zadaniem bardzo łatwym – wystarczy woda, odpowiednia ilość płynu i mop. Jednak sprawa się komplikuje, jeśli chodzi o znaczną powierzchnię lub trudne do usunięcia, nietypowe zabrudzenia. W takich przypadkach należy sięgnąć po mopy profesjonalne oraz specjalistyczne środki czystości. W czym leży ich przewaga nad standardowymi, używanymi na co dzień w naszych domach sprzętami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, warto sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłogi?

Czym wyróżniają się profesjonalne mopy do podłóg?

Na wydajność mopa mają wpływ zwłaszcza dwa czynniki – materiał, z którego został wykonany oraz jego szerokość. Od pierwszej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia oraz jego trwałość. Warto także pamiętać, iż twardsze włókna lepiej ścierają ubrudzenia niż miękkie. Drugi atrybut decyduje o tym, jaką powierzchnię można wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, jeśli mop ma być wykorzystany do mycia posadzek o dużym metrażu – przykładowo sal tanecznych, parkietów na boiskach czy hallów.

Profesjonalny mop do mycia podłóg to nie wszystko!

Mop jednak nie wystarczy, żeby pracownicy zespołów sprzątających mogli wydajnie i szybko myć posadzki. Prawie równie ważne są również dodatkowe akcesoria. Pośród nich specjalną uwagę powinno się zwrócić na trzonek. Musi on być w miarę lekki, a jego długość – dostosowana do wzrostu pracownika. Tylko w takim przypadku obsługa mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest też jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyciskania mopa, a odpowiednio dobrane w dużej mierze ułatwia i skraca czas mycia posadzek. W czasie czyszczenia wielkich powierzchni rekomendujemy wybrać zestaw mopa z wiadrem.

Nasza siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Zobacz także: