Robienie zakupów Tematyka motoryzacyjna 

Citroen – które części zamienne kupujemy najczęściej?

Na france-car.com.pl/c/148/citroen.html uzyskasz więcej szczegółów o Citroen części Kraków

Citroen to marka z tradycją sięgającą początków XX w., od dziesięcioleci znana dobrze polskim kierowcom. Jej samochody w naszym kraju są doceniane ze względu na szeroką dostępność, przystępną cenę oraz w szczególności za znaczną ilość warsztatów wyspecjalizowanych się w ich serwisowaniu. Największą powodzeniem cieszą się takie modele jak C-Elysse, C4, C5, C6, C-Crosser, Jumper, Xantia, Saxo, Nemo i Xsara. Rzecz jasna, tak jak auta innych marek, nie są one bezawaryjne, dlatego posiadacze samochodów z francuskiej stajni powinni przygotować się na to, iż z czasem będą musieli kupić części zamienne.

Części do Citroena, które kupujemy najczęściej

To, które części często odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione głównie od danego modelu – każdy z nich ma odrębną specyfikę, z której wynikają inne awarie. W pierwszej kolejności należy na pewno wspomnieć o płynach, które ulegają zużyciu w wyniku normalnej eksploatacji samochodu. Są to najczęściej płyn hamulcowy, płyn chłodniczy, czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji oraz olej silnikowy. Systematycznych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie należy lekceważyć, wymagają również elementy układu hamulcowego: tarcze oraz klocki.

Gdzie ekonomicznie i łatwo kupić części do Citroena?

Najodpowiedniejszym wyborem będą zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, częstokroć produkowane w chińskich manufakturach, w niektórych przypadkach cechują się niską jakością, co niekorzystnie wpływa na bezpieczeństwo i wygodę jazdy. Dlatego właściciele aut Citroen w części zamienne powinni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w sprzedaży podzespołów do francuskich samochodów. Jeśli w pobliżu żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszystkie niezbędne elementy można zakupić za pośrednictwem internetu.

Nasza siedziba:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]

Zobacz także: