Robienie zakupów Urządzanie domu 

Czy da się połączyć rolety dzień noc i firanki?

Podczas aranżowania pokoi stoimy przed decyzją: żaluzje, rolety czy zasłony? Czy zdarzają się przypadki, gdy te dwa elementy – rolety dzień noc i zasłony – mogą pasować do siebie w jednym pomieszczeniu? A jak ma się taki przypadek z firankami? Specjalnie dla Ciebie przejrzeliśmy inspiracje wnętrzarskie i teraz spróbujemy udzielić odpowiedzi na pytanie: czy rolety mogą być zgranym duetem z zasłonami oraz firankami?

Rolety dzień noc i firanki – czy to współgra?

Na blogach wnętrzarskich zauważyliśmy kilka propozycji aranżacji pomieszczeń według tej koncepcji. Rolety – dzień i noc bądź klasyczne gładkie – z delikatnymi, zwiewnymi firankami? To może być strzał w dziesiątkę. W jasnym, pastelowym wnętrzu: kobiecej sypialni, dziecięcym pokoju czy salonie, poza roletą masz możliwość także w oknie powiesić firanki. Kolory? Przy intensywnej albo wzorzystej rolecie zdecyduj się na firankę o kremowej, białej bądź jasnoszarej barwie. Roleta jest jasna i jednobarwna? Firankę możesz wybrać w mocniejszym kolorze. Ożywi to wnętrze i będzie stanowić dopełnienie lub kontrast do znajdujących się tam dywanu, poduszek, mebli i pomniejszych drobiazgów.

Rolety dzień noc i zasłony – czy takie połączenie jest dopuszczalne?

W czasie naszych inspirujących poszukiwań odkryliśmy również mnóstwo sugestii dopasowania rolety dzień noc i zasłon. Pierwszy nurt to jednobarwność: zasłona i roleta utrzymana w tej samej gamie kolorystycznej (np. brązie, bieli, szarości, beżu). Kolejna propozycja to stonowana roleta i rzucająca się w oczy, wzorzysta zasłona – przy czym motyw zasłony wybierz tak, aby pasował do stylu pokoju (romantyczne kwiaty, modne kropki, marynistyczne pasy, dziecięce bohomazy). Ostatnia inspiracja opiera się na kontraście. Intensywna roleta – żółta, zielona, niebieska – oraz delikatna zasłona: beżowa, biała, szara. Efekt? Intrygujący i nowoczesny. Rolety z firankami lub zasłonami to oryginalny sposób na aranżację pokoju. Czy masz odwagę sprawdzić ten modny duet w swoim domu?

Zobacz także: