Robienie zakupów 

Kilka słów o kontenerach na odpady specjalne

Jeśli szukasz kontenerów hakowych, koniecznie odwiedź ten adres

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia muszą cechować się dużą trwałością, a także spełniać restrykcyjne parametry techniczne. Jakie cechy mają popularne modele pojemników? Z jakiego powodu należy zdecydować się na wysokiej jakości kontenery stalowe?

Typy kontenerów na odpady specjalne

Pośród dostępnych w sprzedaży pojemników specjalnego przeznaczenia rozróżniamy kontenery na odpady płynne, sypkie, niebezpieczne, odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków, a także odpady przemysłowe. Kontenery używane do przewozu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Pojemniki tego rodzaju są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są zabezpieczone pokrywą z uszczelką, dzięki czemu przewożone odpady nie wyciekają. Dodatkowym zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad pokrywą, uniemożliwiającą wylewanie się cieczy w czasie załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady należą też pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z dnem posiadającym zaczepy do asekuracji ładunku oraz z rozsuwanymi ścianami.

Kontenery na odpady budowlane i sypkie

Oddzielną grupę kontenerów są modele na odpady ziarniste, np. trociny i pyły. Dostępne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe i wyposażone w przenośnik ślimakowy. Kontenery na materiały ziarniste mogą także posiadać uszczelnioną klapę. Do grupy modeli specjalnego przeznaczenia należą też kontenery otwarte wykorzystywane do gromadzenia i transportu gruzu oraz odpadów budowlanych.

Nasza siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Zobacz także: