Robienie zakupów Urządzanie domu 

Lampy solne – estetyczne i naturalne ozdoby domu

Lampy solne znajdziesz na https://superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Niewielkie ozdoby z kamienia i minerałów od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce w naszych mieszkaniach. Przywozimy je z różnych wycieczek po Polsce, a czasem kupujemy pod wpływem impulsu, bowiem harmonizują ze stylem, w jakim zaaranżowane jest mieszkanie. Z rzadka jednakże są to rzeczy funkcjonalne – najczęściej to pospolite dekoracje. Minerałem, którego można jednakże użyć do produkcji obiektów używanych na co dzień, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej przeważnie lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są unikalne

Lampy solne są ładne i bez większych przeszkód można je dopasować do aranżacji pomieszczenia, gdyż kupimy je w 3 kolorach (szarym, białym, różowym) i w licznych ich odcieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, bo nie ma kamieni o jednakowych kształtach ani strukturze krystalizacji. Niezwykle modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie polerowaną, nie naruszoną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rzemieślnicy parający się produkowaniem owych lamp, nadają im regularne formy, przykładowo piramidy albo kuli.

Lampa solna – przy niej szybciej się odstresujesz

Powszechnie wierzy się, że lampy solne wywierają dobroczynne oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im przede wszystkim właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy wytwarzania jonów ujemnych, równoważących te wytwarzane przez wszechobecne sprzęty elektroniczne. Jony ujemne polepszają jakość powietrza oraz pomagają w oddychaniu między innymi jednostkom borykającym się z astmą czy alergią. Blask, jaki emitują te lampy, jest subtelny i uspokajający, toteż poleca się używanie ich ludziom, którym dokucza brak snu lub stres, gdyż przy nich można łatwiej się zrelaksować. Ale z brył soli nie tworzy się wyłącznie lamp solnych. Robi się z nich też cudowne świeczniki i pojemniki na drobiazgi, a duże bloki z soli himalajskiej wykorzystuje się w gastronomii i dekoracji wnętrz.

Nasza siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Zobacz także: