Robienie zakupów 

Mydło dezynfekujące – zastosowania

Chcesz kupić preparat do dezynfekcji rąk? Sprawdź verdeavis.pl/higiena/dezynfekcja-rak.html

Aż 5 milionów komórek drobnoustrojów może bytować na jednym cm2 skóry rąk. Wiele tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na ludzkich rękach przenoszą się bakterie, pasożyty i wirusy, które wywołują groźne schorzenia. Z tej przyczyny mycie rąk jest absolutnie niezbędne. Za pomocą zwykłego mydła możemy jednak pozbyć się ze skóry nie więcej niż do 90% drobnoustrojów. Na co dzień to wystarczający wynik, jakkolwiek w licznych przypadkach niezbędne będzie skorzystanie z dużo skuteczniejszych preparatów.

Mydło antybakteryjne – gdzie jest używane

Mydło antybakteryjne znajduje szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Regularnie wykorzystywane jest w placówkach służby zdrowia – gabinetach dentystycznych, szpitalach czy przychodniach. Poza tym korzystanie z niego jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie pracownicy mają styczność ze skórą klientów i znajdującymi się na niej drobnoustrojami. Po antybakteryjny żel do rąk bezsprzecznie powinni sięgać także pracownicy przemyśle gastronomicznym – szczególnie po przyrządzaniu dań z jajek, mleka oraz mięsa (głównie z drobiu), gdyż te artykuły spożywcze w stanie surowym często zawierają pewne ilości bakterii.

Rodzaje preparatów do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie z dodatkiem substancji niszczących komórki drobnoustrojów – zazwyczaj jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk występują także pod postacią płynu lub żelu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można kupić w różnych opakowaniach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni spodni, lub dużych, zaprojektowanych do stosowania w dozownikach wieszanych na ścianie, nierzadko posiadających fotokomórkę lub przystosowanych do włączania łokciem.

Nasza siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Zobacz także: