Robienie zakupów 

Na gaz czy na prąd? Jaki grill ogrodowy kupić?

Grill w ogrodzie to najlepszy w naszym kraju sposób na letnie przyjęcie. To przede wszystkim fantastyczna możliwość porozmawiania z bliskimi, skosztowania grillowanych mięs, a także innych potraw. Przyjrzymy się więc, jakiego rodzaju grill ogrodowy dobrze sprawdza się do stworzenia chrupiących posiłków.

Grille ogrodowe przenośne i stacjonarne

Wyróżniamy grille ogrodowe przenośne i stałe. Zwłaszcza ta pierwsza kategoria cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków, ponieważ świetnie sprawdza się w przypadku niewielkich posesji. W grupie przenośnych grilli ogrodowych możemy kupić modele zarówno gazowe, na węgiel, jak i elektryczne. Ogrodowe grille stalowe są niewątpliwie najczęściej poszukiwanymi w sklepach i w autoryzowanych salonach sprzedaży. Wykonane z wysokiej jakości blachy, wyposażone w wiele rodzajów rusztów – dostępne są zwykle w rozsądnych cenach. Mięso grilluje się na nich w bezpieczny sposób, a cały proces możemy doglądać za pośrednictwem funkcjonalnego termometru. Miłośnicy grillowania uwielbiają grille węglowe, gdyż nadają potrawom jedyny w swoim rodzaju smak, jednak wymagają od kucharza wprawy, aby przygotowane na nich warzywa czy mięsa nie były nadto spieczone, a co za tym idzie, by były zdrowe.

Grille ogrodowe zamawiaj w autoryzowanym salonie

Coraz większe powodzenie zyskują też grille na butlę gazową, które są o wiele mniej skomplikowane jeśli idzie o przyrządzanie potraw. Do takiego grilla nie musimy kupować węgla ani doglądać żaru. Wszystko, co musimy zrobić, to położyć karkówkę na ruszcie, a następnie uruchomić urządzenie. Zaletą modelu grilla na gaz jest niewątpliwie to, że sprawniej można go wyczyścić, ponieważ podczas grillowania mięsa nie wydziela się popiół. Taki sam atut ma grill elektryczny, który do wydajnej pracy potrzebuje jedynie przyłączenia go do gniazdka. Niezależnie od tego modelu grilla zamierzamy nabyć, należy zamawiać go w autoryzowanym salonie, w którym poza wysokiej klasy grillami, otrzymamy również profesjonalną pomoc ze strony obsługi.

Zobacz także: