Robienie zakupów Sektor budowlany 

Orynnowanie dachu – ochrona przed zalegającą wodą

Szukasz rynny PCV? Wejdź na https://bit.ly/2xoc8p2

Systemy dachowe tworzy szereg modułów. Wśród tych, które mają największe znaczenie z punktu widzenia ich trwałości i wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia skuteczne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu komplikacji wynikających z jej gromadzenia się. Nie powinniśmy więc lekceważyć doboru odpowiednich modułów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zagadnienie trudne i wymagające fachowej wiedzy oraz zdolności – tak samo jak zakładanie systemów rynnowych. Co wobec tego winniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie funkcje pełnią takie systemy? Z jakich elementów są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Orynnowanie dachu – z jakich części się składa?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z licznych mniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnorodnego kształtu rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa woda opadająca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz moduły znajdujące się na poziomie gruntu bądź pod ziemią, których zadaniem jest odprowadzenie wody do kanalizacji. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na granicy budynku – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer wraz z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie wszelkich zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a następnie do ścieków.

Rynny metalowe, PCV albo plastikowe – co wybrać?

W asortymencie dystrybutorów dostępne są systemy rynnowe wyprodukowane z różnych materiałów – między innymi z metalu czy też PCV. Które z nich będą najlepszym wyborem? To zależy od specyfiki obiektu budowlanego oraz tego, jak bardzo jest on wystawiony na opady. Decyzję o wyborze konkretnego systemu rynien należy więc skonsultować z profesjonalistą.

Nasza siedziba:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08

Zobacz także: