Robienie zakupów Urządzanie domu 

Ozdobne okiennice shutters – alternatywa dla żaluzji

Jeśli chcesz zamówić okiennice dekoracyjne, koniecznie sprawdź https://bit.ly/3jVhWKg

Urządzając pomieszczenia, z reguły nie poświęca się dużo uwagi ozdobie okien. Zazwyczaj wybiera się standardowe rozwiązanie, czyli firanki oraz zasłony, które czasem zestawiane są z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze jedno zyskujące sobie krąg sympatyków rozwiązanie – okiennice ozdobnea więc shuttersy.

Z czego wytwarzane są okiennice ozdobne shutters

Główną właściwością shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tych okiennicach dekoracyjnych ruszają się i można ustawiać je pod dowolnym kątem, w zależności od potrzeb domowników. Wytwarza się je z płyt MDF, z drewna, jak również PCV. Shuttersy montuje się z reguły na oknach, aczkolwiek świetnie sprawdzają się także na drzwiach i w szafach. Okiennice dekoracyjne shutters to co prawda dodatek na okna, który w w Europie domach spotyka się nadal dość rzadko, ale większa część z nas zapewne widziała je w telewizji czy w kinie, gdyż te okiennice są bardzo popularne na obszarach z ciepłym klimatem, czyli w Australii czy południowych Stanach USA.

Shuttersy – regulacja ustawienia lameli bez użycia sznurów

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko pięknie wyglądają, ale mają także zastosowanie. Dzięki nim można w pasywny sposób kontrolować wykorzystanie promieni słonecznych: w gorące dni hamować kumulowanie się nadmiaru ciepła w domu, a zimą – zapobiegać jego ucieczce. Okiennice wewnętrzne dobrze komponują się z przeróżnymi stylami aranżacyjnymi i nie ma na ogół problemów, żeby założyć je na zdecydowanej większości okien. Wykonuje i instaluje się je na zamówienie, co przyczynia się do tego, iż są zdecydowanie kosztowniejszym rozwiązaniem niż na przykład rolety. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom nader wytworny wygląd, dzięki czemu wpływają na podniesienie wartości posesji. Wypada dodatkowo zaznaczyć, że nachylenie lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest regulowane bez stosowania żyłek, co właściciele psotnych zwierząt lub rodzice małych dzieci, które mogłyby zaplątać się zwisające linki, uznają z pewnością za dodatkowy atut.

Nasza siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Zobacz także: