Robienie zakupów Sektor budowlany 

Płytki ceglane – urządź mieszkanie w nowoczesnym stylu

Klinkierem określamy rodzaj dekoracyjnej cegły, którą można umieścić zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jakie są jego główne cechy i dlaczego jest współcześnie tak chętnie wykorzystywana w przemyśle budowniczym?

Jakie atuty ma klinkier elewacyjny?

Klinkier to nic innego jak wypalane w bardzo wysokich temperaturach płytki ceglane charakteryzujące się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne czy wilgoć. Płytki z cegły od dziesięcioleci wykorzystuje się jako element wykończenia mieszkań i domów – mogą służyć między innymi jako płytki elewacyjne wewnętrzne lub cegła na komin. Klinkier jest używany także na cokoły, podokienniki, naroża, a także inne części budynków i wspaniale zdaje egzamin zarówno w przypadku budynków wzniesionych w klasycznej, jak i nowoczesnej stylistyce.
Elewacja z klinkieru wygląda bardzo elegancko i jest odporna na niekorzystne czynniki zewnętrzne – promieniowanie słoneczne, niską temperaturę, deszcz czy śnieg. Klinkier elewacyjny utrzymuje się więc przez lata w idealnym stanie. Płytki ścienne wykonane z klinkieru mają również inne zalety – użycie naturalnego materiału powoduje, że są one odporne na działanie grzybów, a przy tym antyalergiczne.

Płytki klinkierowe wewnętrzne oraz elewacja z klinkieru

Cegła dekoracyjna zastosowana na ścianę zewnętrzną domu nada budynkowi nietuzinkowego charakteru i odróżni go od innych. Natomiast klinkier jako elewacja wewnętrzna wyeksponuje styl, w jakim utrzymane są pokoje – świetnie będzie pasować do wnętrz wzorowanych na nowojorskich loftów. Dobrej jakości płytki ceglane można nabyć w licznych składach budowlanych – zarówno internetowych, jak i stacjonarnych.

Zobacz także: