Robienie zakupów Urządzanie domu 

Pomysły na zaaranżowanie pokoju – rolety dzień i noc

Jednym z uwielbianych rodzajów rolet jest wariant dzień i noc. Roleta dzień noc to znakomita opcja do wnętrza dla wszystkich tych, którzy pragną kontrolować ilość światła w pomieszczeniach. To także świetny pomysł na zaaranżowanie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do gabinetu, pokoju dziecka lub sypialni, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najpopularniejszym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Rolety dostępne są w wielu rozmiarach (mini, standardowym lub na wymiar) oraz rozmaitych wersjach kolorystycznych.

Rolety dzień noc w pokoju dziecka i salonie

Roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasków w różnych barwach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy w jednym kolorze, a innych odcieniach, to następna propozycja na zaaranżowanie i ożywienie każdego wnętrza.
Z jakim pokojem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieskończone. Odpowiednio dobrany kolor stonuje lub ożywi atmosferę pokoju. Średni poziom zaciemnienia gwarantuje mini roleta dzień noc, więc dobrym pomysłem jest zamontować ją w pokoju gościnnym i innych pomieszczeniach, w których nie życzymy sobie zbyt wielu promieni słonecznych, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być również pokój dziecka lub łazienka.

Rolety dzień i noc – jak je stosować?

Oprócz wymienionych powyżej pomieszczeń, w których zbyt duże natężenie światła może zakłócić odpoczynek lub spanie, istnieje jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pokoju, gdzie znaczna powierzchnia jest przeszklona. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień i noc, która pomoże Ci w regulacja natężenia światła lub zaciemnienia, przykładowo, w trakcie wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień noc wkomponują się też w każde współczesne wnętrze, w którym nie sprawdzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią również rolę dekoratywną. Współczesne wzornictwo i rozbudowane spektrum kolorystyczne powodują, że pomieszczenie może nabrać nowatorskiego bądź minimalistycznego charakteru. Reasumując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeżeli pragniesz uzyskać efekt niepełnego zaciemnienia.

Zobacz także: