Robienie zakupów Urządzanie domu 

Popularne akcesoria do rolet

Napinacz łańcuszka, mechanizm do rolety, haczyk montażowy oraz płytka montażowa to popularne i najchętniej nabywane akcesoria do rolet. Ich instalacja jest prosta i instynktowna – każdy w domowym zaciszu może je przymocować w odpowiednim miejscu, bez potrzeby użycia śrub albo gwoździ, a nawet wiercenia. Bezinwazyjny montaż i demontaż to najistotniejsza zaleta nowoczesnych akcesoriów do rolet.

Akcesoria do rolet wewnętrznych – co warto pamiętać

Chcesz nabyć rolety wewnętrzne? Oto komplet akcesoriów, który otrzymasz od producenta:
– napinacz łańcuszka,
– haczyki montażowe,
– napięcie boczne tkaniny.
W czasie użytkowania rolet wewnętrznych część akcesoriów może się wysłużyć. Co prawda współczesne akcesoria do rolet odznaczają się wysoką jakością, ale gdy zadziała na nie zbyt wysokie obciążenie, to mogą się złamać. Tak może stać się, przykładowo, z uchwytami mocującymi, jeśli nazbyt mocno rozchylimy skrzydła okien. Nie trzeba od razu wymieniać wszystkich rolet, w zupełności wystarczy kupić parę małych części z kategorii akcesoriów do rolet wewnętrznych. Twoje rolety po tej drobnej naprawie posłużą jeszcze wiele miesięcy, a nawet lat.

Akcesoria do rolet dzień i noc

Roleta dzień i noc polecana jest osobom, które chcą kontrolować ilość światła wpadającego do mieszkania, ale nie potrzebują całkowitego zaciemnienia. Zestaw akcesoriów do rolet dzień noc to nieodłączna para rolet okiennych. Są pośród nich częścisłużących do zwijania oraz rozwijania rolet. Nieocenioną pomocą w instalacji, a następnie w użytkowaniu, będzie napinacz i łańcuszek. Zadaniem napinacza jest prawidłowe zwijanie rolet, dzięki temu łańcuszek nie przytnie się ani nie poplącze.

Zobacz także: