Robienie zakupów Urządzanie domu 

Praktyczne porady jak wybrać stolik kawowy do salonu

Stolik kawowy powinien być wygodny w użytkowaniu i funkcjonalny. Należy także mieć na uwadze, że jest to interesujący element aranżacji mieszkania. Zależnie od naszych potrzeb możemy wybierać spośród licznych modeli stolików. Jaki jednak będzie najlepszy?

Jak wybrać najlepszy stolik kawowy do salonu?

Podczas zakupów stolika powinno się zwrócić uwagę na parę kwestii. Czy w trakcie picia kawy czytamy np. czasopisma lub książki? Czy codziennie pijemy kawę w tym samym pomieszczeniu? W jakim stylu zaaranżowana jest przestrzeń domu? Odpowiedzi na te pytania mogą uprościć nam podjęcie decyzji.

Modele stolików kawowych

Dla osób, które doceniają optymalne rozwiązania polecane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim stolikiem uda się nie tylko efektywnie zagospodarować niewielką powierzchnię salonu, ale również bez wysiłku utrzymać w nim porządek. Można rozważyć także kupno modelu ze zdejmowanym blatem.

W przypadku niewielkiej powierzchni do wykorzystania, można zastanowić się nad kupnem stolika z okrągłym blatem, który zajmuje mniej przestrzeni niż te kwadratowe. Kreatywne rozwiązanie stanowią stoliki z blatem w formie tacy, które są zarówno praktyczne, jak i efektowne.

Popularnością mogą poszczycić się także stoliki modułowe, które są skonstruowane tak, by wsuwać jeden pod drugi. Oprócz tego stoliki w formie plastra miodu można bez ograniczeń układać z większą ilością modułów. Z kolei tym, którzy lubią pijać kawę w towarzystwie, rekomenduje się ławy oraz stoliki z dodatkową możliwością rozłożenia.

Praktyczne porady

1. Stolik o kolistym blacie będzie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo zwierząt czy dzieci.
2. Jeśli dbamy o ekologię, to należy rozważyć zakup stolika z powtórnie przetworzonych materiałów, np. wykonanego z europalet. Niebanalną alternatywą jest zastosowanie drewnianego pieńka bądź odnowionego kufra jako kawowego stolika.
3. Stolik do kawy powinien znajdować się na poziomu siedziska, a więc mniej więcej 50-55 centymetrów. Jeśli chcemy postawić go z boku fotela, to dla pełnego komfortu użytkownika musi sięgać do wysokości podłokietnika.

Zobacz także: