kapsułki do ekspresu, kapsułki do kawyRobienie zakupów Tematyka żywnościowa 

Prosty sposób na dobrą kawę w domu – kapsułki z kawą

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez kubka ciepłej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się również ze znajomymi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o kolegach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach w kraju. Napój ten jest znany od kilkuset lat, ale w dalszym ciągu pijemy go z reguły w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kawa w kapsułkach równie dobra jak w kawiarni

Gdy pragniemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich odmian albo fantazyjnie sporządzoną udajemy się przeważnie do kawiarni, bo niewielu z nas ma umiejętności umożliwiające przygotowanie rozmaitych napojów kawowych. Nie potrafimy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak zamienić espresso w doskonałe cappuccino, macchiato czy latte. Dlatego modna od dekad, a w Polsce faktycznie dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki kawy do ekspresu, którą można przygotować w kilka minut w małych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki kawy do ekspresu? Przede wszystkim dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest bezbłędnie odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie właściwej ilości wody, podsunięcie kubka lub filiżanki o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż sprzęt wypełni całą robotę za nas.

Kapsułki kawy do ekspresu – smaczna kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są drogie – małe modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200-300 zł. Same kapsułki kawy do ekspresu to również nie jest ogromny koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. cappuccino można zaparzyć w domu za niecałe 1,30 zł. Cena waha się oczywiście w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem serwowanym w kafeterii, jest to najczęściej ok 15%-20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich olbrzymią zaletą. Smakosze kawy jednak zastanawiają się nierzadko czy posiadając ekspres jakiejś firmy nie będą ograniczeni do kupowania kapsułek tylko od danego producenta. To bezpodstawne obawy. Aktualnie do większości wziętych systemów, takich jak Nespresso, Tchibo Cafissimo czy Nescafe Dolce Gusto można nabyć kompatybilne kapsułki.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]

Zobacz także: