Robienie zakupów Sektor budowlany 

Rolety i akcesoria – sklep internetowy z roletami

W przeciwieństwie do mieszkańców krajów skandynawskich, w Polsce przyzwyczailiśmy się do przesłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, lecz również pozwala to regulować ilość światła docierających do pomieszczeń mieszkalnych. Tradycyjnie do zakrywania okien używamy firanek i zasłon, ale w ostatnich kilkunastu latach decydujemy się na wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie modele rolet wewnętrznych znajdziemy w sklepach?

W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy bogaty wybór różnych typów rolet: zaciemniających, rzymskich, ściennych i okiennych. W większości z nich dostaniemy także wszystkie niezbędne dodatki, takie jak wsporniki ścienne i sufitowe, karnisze metalowe, kółka z żabkami czy rozety. W jednym sklepie będziemy mogli skompletować pełen zestaw konieczny do założenia rolet. A to, jakie rolety będą nam odpowiadać, będzie zależne od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, by robić zakupy z głową. Przykładowo, rolety rzymskie ładnie prezentują się na niedużych oknach, jednak nie nadają się dla alergików. Na takich roletach łatwo zbierają się drobinki kurzu, gdyż produkowane są one z tkanin firanowych lub zasłonowych.

Rolety dzień-noc – promienie słoneczne pod kontrolą

Do kontroli nad ilością światła do mieszkania służą rolety dzień-noc. Zdadzą egzamin prawie we wszystkich pomieszczeniach: w biurze, pokoju dziecięcym, salonie, a nawet w łazience. Te rolety posiadają przemienny splot pasów transparentnych i zaciemniających. Wiele możliwości ich ułożenia względem siebie umożliwia regulację natężenia światła, które będzie przez nie przechodzić. Co ważne, regulacja ma miejsce bez potrzeby opuszczania i podnoszenia rolet! Z kolei popularne rolety zaciemniające dają pełne zaciemnienie pokoju, ponieważ zrobione są z tworzywa, które nie przepuszcza światła. Rolety zaciemniające przydadzą się szczególnie w sypialni.

Rolety na wymiar – na co zwracać uwagę

Nasze okna nie zawsze muszą mieć standardowe rozmiary i często zdarza się, że rolety w rozmiarach sprzedawanych przez producenta nie będą pasować. Wtedy pozostaje nam wykonać rolety na zamówienie. Dbajmy przy tym, by dobrze zmierzyć rozmiar okien, gdyż niewłaściwie dobrane rolety nie spełnią swojego zadania i będą mało estetyczne. Jeśli zatem brak nam doświadczenia albo nie potrafimy obliczyć wymiarów rolet, zlećmy to profesjonaliście.

Zobacz także: