Robienie zakupów 

Skład i działanie środków do dezynfekcji powierzchni

Środki odkażające znajdziesz na verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/dezynfekcja-powierzchni.html

Specjalistyczne środki dezynfekujące pomagają zachować czystość różnorodnych powierzchni. Gdzie są wykorzystywane i w jaki sposób działają? Dlaczego warto się w nie zaopatrzyć?

Środki antyseptyczne – działanie i ich zawartość

Dostępne na rynku środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz odkażanie narzędzi i powierzchni. Dzięki nim możliwe jest usunięcie szkodliwych czynników, które mogą działać negatywnie na organizm człowieka i transferować zakażenia krzyżowe. Specjalistyczne preparaty są wzbogacone o składniki eliminujące drobnoustroje oraz bakterie. W składzie środków do dezynfekcji najczęściej znajdziemy kwas nadoctowy, poliaminy, nadtlenek wodoru, aldehydy, czterorzędowe związki amonowe, chlor, alkohol, a także wiele innych komponentów. Do najczęściej stosowanych preparatów należą oleje (np. do narzędzi chirurgicznych), żele, płyny w sprayu oraz chusteczki do dezynfekcji.

Środki do dezynfekcji powierzchni – zastosowanie

Środki antyseptyczne używane są zawsze tam, gdzie konieczne jest utrzymanie sterylnej czystości – w placówkach medycznych, gastronomicznych, w kuchniach, na stołówkach czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do sterylizowania podłóg, blatów, urządzeń sanitarnych, toalet, znajdują również zastosowanie przy czyszczeniu krajalnic, maszynek do mięsa, blenderów, sztućców oraz innych maszyn czy przedmiotów. Istotne jest dobranie odpowiedniego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt intensywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest konieczne w szczególności w przypadku powierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, pisuarów czy umywalek.

Nasza siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Zobacz także: