Robienie zakupów 

Środek do czyszczenia elewacji rozwiąże problem z graffiti

Jeśli szukasz środków do czyszczenia elewacji, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Na przestrzeni kilku ostatnich lat problem wandalizmów na ścianach budynków i murach bardzo się nasilił. Najczęściej mają one formę napisów wykonanych sprayem. Ich wartość artystyczna jest zerowa, a ponadto często napisy te niosą treści wulgarne bądź rasistowskie. Nie dziwi więc, że właściciele lub zarządcy budynków robią co w ich mocy, aby usunąć je z elewacji. W tym celu najczęściej postanawiają ponowne pomalować ścianę – to jednakże jest dosyć kosztowne i pochłania sporo czasu. Inną opcją jest użycie preparatu do usuwania farby.

Działanie środka do mycia elewacji?

Działanie takich środków opiera się na aktywnych czynnikach rozpuszczających komponenty najpopularniejszych farb – w szczególności różnego typu żywice. Ich odpowiednia kompozycja powoduje, że środki tego typu umożliwiają oczyszczanie nawet mocno porowatych elewacji. Najlepsze środki do usuwania farb nie zawierają rozpuszczalników (np. toluenu), które są szkodliwe dla otoczenia oraz ludzi. Użycie środka do usuwania farby olejnej polega na nałożeniu go na ścianę budynku – w tym celu trzeba skorzystać z wałka bądź dużego pędzla. Po 60 minutach preparat należy usunąć myjką ciśnieniową lub spłukać wodą.

Kto powinien wybrać preparat do usuwania farby olejnej?

Środek do usuwania farby olejnej winien być na wyposażeniu wszelkich ekip sprzątających, które obsługują wspólnoty mieszkaniowe, bo to przede wszystkim fasady nieogrodzonych budynków są narażone na akty wandalizmu. Niewielki pojemnik preparatu przyda się również właścicielom firm, domów jednorodzinnych czy sklepów. Nabycie środka do mycia elewacji to w porównaniu z koniecznością przemalowania ścian po raz kolejny spora oszczędność – zarówno jeśli idzie o czas potrzebny do wykonania tej pracy, jak i wydatki na kupno farby.

Nasza siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Zobacz także: