Robienie zakupów Urządzanie domu 

Suchościeralne tablice magnetyczne – zalety i ich wykorzystanie

Tablice szkolne kojarzymy z reguły z kolorem zielonym i chmurą pyłu jaka powstawała, kiedy próbowaliśmy wymazać z niej kredowe napisy. Takie tablice, aczkolwiek nadal są bardzo popularne w polskich szkołach, stopniowo są wypierane przez tablice magnetyczne.

Tablice magnetyczne – jakie są ich główne plusy?

Białe tablice magnetyczne są aktualnie chętnie wykorzystywane w urzędach, biurach i korporacjach, czyli wszędzie tam, gdzie na krótkich spotkaniach prowadzone są cykliczne szkolenia albo omawiane są bieżące tematy i strategie. Zaletą takich tablic jest zwłaszcza to, iż do pisania na nich wykorzystuje szybkoschnące markery, które łatwo się ściera przy pomocy gąbki bądź szmatki do tablic magnetycznych. W trakcie ścierania tusz z markerów nie pyli się, dlatego ręce pozostają czyste i na odzieży nie osadza się kreda, jak w przypadku typowych tablic szkolnych. Drugim atutem tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość wykorzystania magnesów, za pomocą których można przyczepić do jej powierzchni różne lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie tego rodzaju tablicy w czystości jest nadzwyczaj proste. Wystarczy cyklicznie czyścić jej powierzchnię specjalnym płynem, który wyciera pozostałości tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma także właściwości konserwujące i nabłyszczające, co pozwoli na utrzymanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez długi okres czasu. Jeśli planujemy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie dobierzmy rozmiar do powierzchni sali, w której będzie ona zamontowana. Powierzchnia o rozmiarze 90×60 czy 120×90 może okazać się zbyt mała, dlatego warto rozważyć kupno tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna do domu – jak jej użyć?

Mała tablica magnetyczna za to znakomicie sprawdzi się w domu. Nie wiesz jak jej użyć? Powieś ją w kuchni, a gdy spostrzeżesz, iż kończy Ci się jakiś produkt (przyprawy, cukier czy mąka) zapisz tę informację na tablicy. Kiedy będziesz jechać do hipermarketu, łatwiej będzie Ci skompletować listę naprawdę niezbędnych zakupów. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która przenigdy się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko codziennie może wykonywać nowe rysunki, przy czym nie zużyje papieru, a w dywan nie wbiją się strużyny z kredek i ołówków. Cała rodzina może także spędzić niedzielny wieczór na grze w wisielca, kalambury albo składając jak największą ilość słów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna posłuży też rodzicom, którzy pragną pomóc maluchowi w opanowaniu liter lub matematyki.

Zobacz także: