Robienie zakupów Urządzanie domu 

W którym pokoju postawić na roletę podgumowaną?

W najupalniejsze dni w roku Twój dom nagrzewa się do uciążliwych temperatur? Odpowiedzią na ten problem jest roleta podgumowana. W upalne lato czy słoneczną wiosnę przed wyjściem z domu zaciągnij okna roletą podgumowaną i po powrocie ciesz się nienagrzanym, wychłodzonym pomieszczeniem, doskonałym do wypoczynku. Taki typ rolety w 100% nie przepuszcza światła słonecznego. Jak funkcjonuje roleta podgumowana? W jakich pomieszczeniach sprawdzi się najlepiej? Zbadaliśmy to.

Zalety rolet podgumowanych

Największą zaletą rolety podgumowanej jest to, że powoduje ona całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Gruba guma na rolecie nie dopuszcza światła do pokoju, dzięki czemu wnętrze się nie nagrzewa. Szczególnie w sezonie letnim utrzymanie w pomieszczeniach optymalnej temperatury jest kłopotliwe. Jeżeli nie posiadasz klimatyzacji, to kup ten model rolety. Rolety podgumowane zazwyczaj są wybierane do wnętrz, takich jak łazienka oraz kuchnia, ale też do mocno nasłonecznionych pokoi. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby były ozdobą Twojego salonu lub sypialni.

Jakie rolety podgumowane kupić?

Roleta podgumowana najczęściej dostępna jest w wariancie produktu sto procent zaciemnienia. Jeśli chcesz znaleźć przesłonę do nasłonecznionego bądź mocno przeszklonego wnętrza, to ten rodzaj spisze się idealnie. Także pokoje, w których potrzebujesz prywatności lub pełnego zaciemnienia, takie jak salon, gabinet czy sypialna, to świetne wnętrza dla rolety podgumowanej.
Dopasuj kolor rolety do pozostałych detali pokoju lub wybierz barwę w absolutnie kontrastującą z nimi. Rolety mogą być klasycznym lub nowoczesnym uzupełnieniem pomieszczenia, jakkolwiek wszystko zależy od Twojej kreatywności i koncepcji ich wykorzystania.

Zobacz także: