Robienie zakupów Urządzanie domu 

Zastosowanie rolet ściennych

Marzysz o roletach w Twoich wnętrzach, jednak jest to niemożliwe, gdyż nie można ich zamontować na oknie? Jeszcze nie wszystko stracone. Dla ludzi takich jak Ty wynaleziono rolety ścienne. Odróżniają się od rolet okiennych tym, że mocuje się je na ścianie lub suficie. Czy warto postawić na ten rodzaj rolety? Kiedy rolety ścienne najlepiej spełnią Twoje oczekiwania?

Gładkie rolety ścienne wewnętrzne

Pierwszy rodzaj rolety ściennej to wariant produkowany z gładkiego materiału. Taka roleta ma zwykle półzaciemniający poziom. Przepuszcza ona pewną ilość promieni słonecznych do wnętrza, ale chroni przed nadmiernym rozgrzewaniem się i zbytnią ilością światła. Domeną tych rolet jest prosta instalacja na ścianie lub suficie. W porównaniu do rolet okiennych nie wymagających wiercenia, śrub czy też szczególnych umiejętności monterskich, rolety ścienne wewnętrzne wymagają wywiercenia dwóch otworów, które utrzymają rolkę rolety.
Inną, ważną różnicą między roletami ściennymi i okiennymi, jest odległość szyby od rolety. Im bliżej okna znajduje się roleta, tym większą osłonę przed nagrzewaniem i światłem zapewnia. Rolety ścienne są bardziej odsunięte od szyby niż rolety okienne, z tego powodu najlepiej instalować je w mieszkaniach, do których powinno docierać więcej promieni słonecznych.

Rolety ścienne dzień noc

Drugim rodzajem rolety ściennej jest jej model dzień noc. Tutaj stopień przepuszczania promieni słonecznych jest zależny od zwartości splotu materiału oraz gramatury tkaniny, z której wykonano roletę. Rolety dzień noc typu zebra to designerskie i nowoczesne projekty. Ich niepowtarzalny wygląd, dzięki konstrukcji z skrzyżowanych pasów, sprawia, że pasują do stylowych, nowoczesnych pomieszczeń. Rolety dzień noc wytwarza się w wariancie ściennym i okiennym. W zależności od potrzeb czy typu okna można wykorzystać którąś z tych rolet. Ten rodzaj przesłony rekomendujemy w szczególności do nietypowych ram okiennych, złożonych z kilku kwater.

Zobacz także: