Robienie zakupów Urządzanie domu 

Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

Więcej informacji o shuttersami w sypialni

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, czyli szatersy (shutters), kojarzą się najczęściej z aranżacją domów w stylu afrykańskim lub południowoamerykańskim. Jednakże ten element zabezpieczenia okiennic można użyć też w europejskich domach – jest to nadzwyczaj wytrzymałe, a przy tym doskonale wyglądające rozwiązanie, które w wielu sytuacjach sprawdzi się lepiej niż modne obecnie rolety.

Shuttersy w salonie – znacznie podnoszą estetykę wnętrza

Shuttersy w salonie lub w pokoju gościnnym, będą miały podwójną funkcję – praktyczną i dekoracyjną. Okiennice wewnętrzne znacznie podnoszą walory estetyczne salonu. Ich lamele są grubsze, co powoduje, że znakomicie uzupełniają stylistykę większości okien. Walory estetyczne są istotne, bowiem to w salonie domownicy spędzają po kilkanaście godzin w trakcie dnia, a także podejmują tu gości. W związku z tym powinno się zatroszczyć się, żeby ten pokój nie tylko efektowny, ale jednocześnie komfortowy. Opcja ustawienia kąta ułożenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości promieni słonecznych wpadających do wnętrza, co pozwala m.in. na częściowe jego ściemnienie, kiedy pragniemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub zupełne jego zaciemnienie, jeśli mamy ochotę obejrzeć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – regulacja temperatury

Opcja kontroli przenikania promieni słonecznych do pokoju jest z pewnością najistotniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednakże także z innego powodu – z ich wykorzystaniem można efektywnie korygować temperaturę pokoju, która w dużym stopniu oddziałuje na nasz mocny sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych latem łatwiej jest utrzymać chłód w sypialni, natomiast zimą przez dłuższy czas utrzymamy w niej ciepło. Dodatkowo okiennice typu shutters skuteczniej odgradzają od głośnych dźwięków z zewnątrz. Shuttersy to także wspaniałe rozwiązanie dla alergików. Zbiera się na nich mniej cząsteczek kurzu aniżeli w plisach firan, a ich pielęgnacja jest niezwykle prosta i trwa dosłownie kilka minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy świetnie sprawdzą się również w pokoju dziecięcym, w kuchni oraz w łazience.

Nasza siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Zobacz także: