Sektor budowlany 

Co brać pod uwagę podczas budowy domów drewnianych?

Na domygoralskie.com sprawdzisz, komu zlecić budowę domów drewnianych energooszczędnych

Coraz więcej osób marzy o posiadaniu własnego domu. Wielu z nich udaje się przekuć w czyn to marzenie. Jeszcze jakiś czas temu w naszym krajobrazie najczęściej dostrzec można było domy w kształcie popularnego pudełka. Nie zachwycały one ani urodą, ani funkcjonalnością. Cechowały się również dużymi stratami energii. Teraz wygląda to diametralnie inaczej. Wyjątkowo chętnie stawiamy na domy wybudowane z drewna stanowiące połączenie znanego od pokoleń stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak świetnie połączyć nowoczesność oraz tradycję?

Domy budowane z drewna to aktualnie doskonały przykład na to, jak skutecznie można łączyć klasyczny styl podhalański z nowoczesnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam wygodę. Styl góralski – bo tak w wielu wypadkach określa się również styl podhalański – to kwintesencja dobrego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, charakterystyczny dach , który pokryto gontem, weranda bądź balkon – to typowe cechy domu, który wzniesiono właśnie w stylu podhalańskim. Aby jednak taki dom był nowoczesny, architekci sięgają po liczne przeszklenia, chętnie stosują też innego rodzaju nowatorskie materiały. Tego rodzaju dom może być też energooszczędny. W tym celu architekci stosują dość zwartą bryłę budynku, zalecają dobór właściwych okien oraz solidne ocieplenie. Domy z drewna wybudowane w stylu podhalańskim połączonym z nowoczesnymi elementami spotkać można na ogół w jednym regionie naszego kraju. Jest to oczywiście Małopolska, gdzie leży piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt doświadczonemu architektowi

Wykonanie wysokiej jakości projektu domu drewnianego, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego ze stylem nowoczesnym naprawdę nie należy do prostych. Dlatego najrozsądniej jest zlecić to zadanie fachowcom. Dokładnie tak samo jest już podczas budowy domu. Tylko wówczas będzie można być pewnym, że dom będzie wyglądał doskonale, a równocześnie będzie trwały oraz komfortowy w użytkowaniu.

Nasza siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Zobacz także: