Sektor budowlany 

Co daje wynajem szalunków?

Wypożyczalnia szalunków Kraków - zapoznaj się z najnowszą ofertą

Szalowanie to jedna z najchętniej stosowanych w budownictwie technologii. Na czym polega? Szalunek to swego typu forma, którą wypełnia się cementem – najczęściej przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki zwykle wykonywane są z drewna, ale spotyka się też wersje wykonane z metalu, a czasem również plastiku. Pozostałymi ważnymi elementami szalunków są dźwigary i podpory, bo te umożliwiają osiągnięcie odpowiednich rezultatów. Niestety z uwagi na duże koszty nie zawsze firmy remontowe posiadają swoje szalunki. Gdy okażą się niezbędne, mogą bowiem po prostu je wypożyczyć – tym bardziej, że wynajem szalunków to dziś naprawdę popularna usługa.

Kiedy wybrać wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków okaże się trafionym rozwiązaniem dla firm często otrzymujących zlecenia na wykonanie fundamentów, ponieważ jak przed momentem nadmieniliśmy, są one do tego absolutnie potrzebne. Jeśli zaś wykonywanie fundamentów nie jest główną działalnością naszej firmy, dobrze sprawdzić atuty, które oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze na niego postawić? Głównie z powodów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków kilka razy w sezonie okaże się bardziej korzystne niż ich kupno. Warto wspomnieć także o funkcjonalności, gdyż trzymanie sporadycznie wykorzystywanych szalunków może generować pokaźne wydatki.

Wynajem szalunków – jak znaleźć?

Jeśli postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze przemyśleć to, która firma nam je dostarczy. Jak ją znaleźć? Warto wybrać ofertę firmy doświadczonej w sprzedaży sklejki dla ekip budowlano-remontowych – dzięki temu zyskamy pewność, że szalunki okażą się wytrzymałe oraz funkcjonalne. Bardzo ważna będzie też dbałość o klienta – w sytuacji, kiedy coraz bliższy jest termin startu prac nie możemy zaakceptować spóźnienia. W razie wątpliwości warto natomiast wejść do sieci, by sprawdzić, co o ofercie danej firmy myślą poprzedni kontrahenci.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Zobacz także: