Sektor budowlany 

Dlaczego warto wybrać piaskowiec elewacyjny

Piaskowiec elewacyjny to surowiec często wykorzystywany na ulicach i skwerach. Stał się popularny nie tylko jako materiał dekoracyjny w środku nieruchomości, ale również na fasadach. Przekonajmy się więc co tak naprawdę decyduje o jego popularności.

Kiedy używany jest piaskowiec elewacyjny?

Piaskowiec elewacyjny jest bardzo modnym materiałem używanym w przypadku urządzania nieruchomości oraz ich ścian zewnętrznych. Występuje w wielu kolorach – od białego, przez złoty aż po czerwony. Poszczególne rodzaje piaskowca różnią się od siebie kolorami, strukturą i typem – wyróżniamy płytki płaskie, nieregularne, błyszczące, o ciętych brzegach. Niektóre odmiany piaskowca charakteryzują się wspaniałym połyskiem, dzięki wykorzystaniu mieszanek kwarcytu. Dlatego piaskowiec znakomicie spełnia rolę reprezentacyjną – w domach, na podjazdach i jako element okładzinowy. Jest idealnym surowcem na ścieżki ogrodowe, grille, a nawet wykończenie posesji.

Piaskowiec elewacyjny testowany w najtrudniejszych warunkach

Zasadniczą cechą piaskowca jest jego wielka odporność na drażniące czynniki zewnętrzne. Płyty elewacyjne są w stanie prezentować się estetycznie przez co najmniej kilkadziesiąt lat. To surowiec pochodzenia organicznego, który nie podda się działaniu wiatru, mocnych opadów i będzie stanowić wielki walor dla naszej posesji. W sprzedaży znajdziemy wiele typów płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych.

Zobacz także: