Sektor budowlany 

Garść informacji o dźwigarach budowlanych

Potrzebujesz dźwigarów? Sprawdź https://sklep.abcszalunki.pl/akcesoria-do-szalunkow-stropowych/10-dzwigar-peri-okuwany.html.

Szalunki to konstrukcje niezastąpione na wielu budowach. Przy ich użyciu możliwe jest nadanie konkretnego kształtu murom wylewanym z kompozytu, jak również wykonanie w nich wlotów na drzwi i okna. Szalunki są również potrzebne przy budowie sklepień – w takim przypadku ich kluczowym elementem są dźwigary. Bez ich użycia budowa jakiegokolwiek obiektu wielokondygnacyjnego byłaby niewykonalna. Dźwigary sprawiają, iż sufit nie opada zaraz po wylaniu i jest w stanie zestalić. Z jakich surowców wykonuje się dźwigary? Gdzie można je kupić?

Z jakich drzew wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest znacznym, sięgającym kilkudziesięciu ton obciążeniom. W związku z tym jego fundamentalnym przymiotem jest wytrzymałość. W największym stopniu wpływają na nią dwa elementy – jakość produkcji i rodzaj użytych w tym celu surowców. Powinny one być starannie wyselekcjonowane i sprawdzone pod kątem odporności na znaczne naciski. Najlepszym materiałem jest lite drewno takich gatunków jak sosna, buk, olcha czy topola. Ogromnie ważne jest również poprawne zaimpregnowanie dźwigarów, które ochroni je przed szkodliwym działaniem wilgoci, spoiw i pozostałych płynnych preparatów używanych na budowie – a więc czynników, które często zagrażają strukturze drewna.

Dźwigary – można je wydzierżawić

Firmy, które regularnie zajmują się budową wielopoziomowych budynków posiadają swoje dźwigary. Ich kupno i przechowywanie generuje jednak pewne wydatki. Z kolei przedsiębiorstwa, które rzadko akceptują zamówienia tego rodzaju, mogą uniknąć wspomnianych problemów. Dobrym wyjściem dla nich będzie skorzystanie z oferty podmiotu, który oferuje wypożyczenie dźwigarów oraz pozostałych modułów szalunków.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Zobacz także: