sklejka Kraków. sklejka szalunkowaSektor budowlany 

Kluczowy element szalunków – sklejka szalunkowa

Deski szalunkowe to kluczowy moduł szalunków. Tę funkcję mogą pełnić powszechne deski z drewna lub płyty wykonane z innego materiału, jednakże na ogół stosowana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc postawić obiekty z murami wykonanymi z tego materiału. Szalunki są także wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, tj. okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie chcemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Dawniej w szalunkach na ogół używane były deski z litego drewna. Te jednakże były kosztowne, a przy tym nie posiadały właściwych parametrów – zwykle źle radziły sobie z wilgocią. Z tej przyczyny współcześnie używana jest głównie sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z wielu gatunków drewna – zazwyczaj z topoli, brzozy lub olchy. W ofercie producentów znajdziemy różnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji wykorzystuje się kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi popularny rodzaj to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Przedsiębiorstwa budowlane mają zazwyczaj swoją sklejkę szalunkową wraz z częściami umożliwiającymi jej łączenie. Jeśli jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom własnymi siłami, nie ma potrzeby kupowania wszystkich elementów szalunków – możemy je wynająć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Oprócz samej sklejki szalunkowej, firma oferuje również wynajem innych akcesoriów potrzebnych do postawienia szalunków – m.in. głowic i łączników.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Zobacz także: