Montaż i wynajem rusztowań – kwestia bezpieczeństwa
Rusztowanie jest elementem niezbędnym na placu budowy. Dzięki niej powstają nowe gmachy, a te już istniejące są modernizowane. Zobaczmy zatem, jak zbudowane są rusztowania i w jakich sytuacjach konieczne jest ich użycie.
Wynajem rusztowań – termomodernizacja bloków mieszkalnych i obiektów użyteczności publicznej
Istnieje dużo wariantów rusztowań – na przykład ramowe, kozłowe, systemowe, elewacyjne. Składają się one ze stojących słupów, które łączą poziome moduły. Żeby rusztowanie było stabilne i jak najlepiej spełniało swoje funkcje, niezbędne są również komponenty takie jak podstawki śrubowe, ocynkowane ramy i rygle. Na takiej konstrukcji można zamontować drewniane deski. Rusztowania konstruowane są z rozmaitych materiałów oraz mają wielorakie przeznaczenie. Przeważnie używane są do prac budowlanych, przy ich użyciu wykonywane są np. prace malarskie czy instalacyjne. Masowo wykorzystywane są do renowacji nieruchomości – zabytków, estrad, domów jednorodzinnych, biurowców. Używane są w branży energetycznej, służą także do konserwacji kominów czy mostów. Części składowe rusztowania wykonane są z aluminium i stopów metali.
Wynajem rusztowań – fachowe firmy
Bezpieczeństwo to najważniejsza kwestia na podczas budowy. Pamiętajmy, że definicja rusztowania jest prawnie uregulowana – nakazują to normy BHP. Jeśli zatem rozpoczynamy budowę, powinniśmy skorzystać z oferty doświadczonych podmiotów, które świadczą wynajem rusztowań. W takim przypadku zyskujemy gwarancję, że konstrukcja będzie zgodna z prawem oraz stabilna. Prace powinna wykonywać osoba mająca duże doświadczenie. Na rynku funkcjonują podmioty, które dzierżawią, składają, a także demontują rusztowania. Cena usługi jest uzgadniana indywidualnie w oparciu o powierzchnię, czas dzierżawy oraz zakres opcjonalnych prac montażowych.