Projekty domów drewnianych nadal bardzo popularne
Więcej o domach góralskich na domygoralskie.com.
Drewniana architektura przez dziesięciolecia była zastępowana przez budynki ceglane. Obecnie jednak zauważyć możemy fakt, iż zainteresowanie nimi powoli rośnie. Rzecz jasna nie jest tak bez powodu – domy drewniane posiadają bowiem wiele plusów. Najistotniejszym jest niewątpliwie styl – dopasowują się zarówno do miejskiej, jak i wiejskiej architektury. Istotne jest także to, że domy drewniane są przyjazne dla środowiska, gdyż są budowane tylko z odnawialnych surowców. Drewno może również absorbować fale pochodzące od sprzętów RTV i filtrować powietrze, co powoduje, że ich mieszkańcy wydajniej się wysypiają i dbają o swoje płuca.
Projekty domów góralskich i innych
Najczęściej wybieranym typem domów drewnianych są rzecz jasna budynki przypominające tatrzańską zabudowę. Często budowane są z bali, a sposób ich zdobienia nawiązuje do spuścizny Stanisława Witkiewicza. Oczywiście zauważymy również projekty domów góralskich, które wykonane są we współczesnym stylu. Często także widuje się projekty domów góralskich, które łączą różne style – na przykład części betonowe. To sprawia, że projekty domów drewnianych bez obaw możemy zlecić również, jeśli zamierzamy wybudować je poza Tatrami.
Jakiemu projektantowi zlecić projekty domów góralskich?
Pamiętajmy, iż na wygodę życia w domu góralskim rzutuje w szczególności projekt, według którego jest wzniesiony. Z tego względu stawiając na takie wyjście, dobrze obejrzeć wcześniejsze realizacje twórcy i wyszukać, co sądzą o nim poprzedni zamawiający. Istotne jest, by w jego teczce było wiele projektów domów góralskich – dzięki temu otrzymamy pewność, że nasze zlecenie zostanie dobrze zrealizowane i spełni nasze oczekiwania. Przy poszukiwaniach warto też sprawdzić się, czy projektant działa z firmą, która wybuduje dom – w ten sposób wszystko przebiegnie prędzej.
Nasza siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392
Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail:
[email protected]