Sektor budowlany 

Przydomowe baseny kąpielowe – relaks, sport i dekoracja

Jeśli potrzebujesz basenów, powinieneś odwiedzić ten adres

Basen kąpielowy niemal wszystkim kojarzy się z luksusem, lecz jest to też wielka przyjemność, sposób na uprawianie sportu czy relaks. Na posiadanie basenu więc niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, by stawiać jedynie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i konserwowane przez profesjonalną firmę to gwarancja ich funkcjonalności i solidności.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny można podzielić na baseny profesjonalne, przykładowo do ośrodków spa czy pływalni, a także baseny prywatne – wewnętrzne, przydomowe czy ogrodowe. Rozróżnienie na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest zbudowanie hali basenowej, która musi spełniać określone warunki, na przykład tyczące się wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Zatrudnienie profesjonalistów jest zatem kluczowe do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest wielka ilość typów basenów. Można zdecydować się na przeróżne kształty: płytkie brodziki, baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe czy długie baseny typu fast lane, doskonałe dla fanów pływania i zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są też baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co wygląda bardzo efektownie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zmniejszyć koszty, przy projektowaniu i budowaniu basenu można zdecydować się na proste rozwiązania, jednak nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Wspaniałe wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu upiększa także ogród lub halę basenową. Świetnym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a także chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć przede wszystkim do relaksu, dobrze będzie wybrać specjalne schody. Tego rodzaju artykułów jest jednak dużo więcej – pewne podwyższają walory funkcjonalne basenu, inne natomiast nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Nasza siedziba:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]

Zobacz także: