Sektor budowlany 

W jakich sytuacjach niezbędne jest zastosowanie szalunków?

Jeśli potrzebujesz szalunków Kraków, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Szalunki to to forma tymczasowa, którą w przeważającej liczbie przypadków wykonuje się z desek. Może ona być zrobiona też z drewnianych płyt, które wykonane zostały z drewna charakteryzującego się niższą jakością. Nie brakuje firm, które decydują się na wykonywanie szalunku z elementów , które są metalowe, ale takie postępowanie nie jest zbyt częste. Deskowanie – bo dokładnie tak również określa się szalunki – sprawia, że mieszanka, która została wylana, zyskuje oczekiwany kształt. Szalunki wyjmuje się po zastygnięciu mieszanki. Sięgając po szalunki, można też efektywnie podtrzymać zbrojenie, które będzie utrzymane do czasu, kiedy wylana mieszanka odpowiednio stężeje.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszelkie konstrukcje z wykorzystaniem betonu robi się na budowie w odpowiednich formach, czyli właśnie szalunkach. W pierwszym etapie prac konieczne jest wykonanie szalunku, który następnie zostaje zalany solidnie dobraną mieszanką betonu. W niektórych przypadkach niezbędne jest wykonanie zbrojenia. Umieszcza się je jeszcze zanim mieszanka zostanie wylana. Szalunki wyjmowane są dopiero wtedy, kiedy mieszanka solidnie zwiąże. W przeważającej liczbie przypadków potrzeba na to od mniej więcej dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki wykonywane są chociażby w przypadku fundamentów, betonowych cokołów ogrodzeń i sufitów żelbetowych. Mają więc bardzo szerokie zastosowanie, a budowa bez nich nie przebiegałaby tak szybko.

Szalunki – jakie moduły niezbędne są do wykonania szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania wymagana jest sklejka szalunkowa. Potrzebne są również profesjonalne dźwigary i podpory. Często zdarza się, że niewielkie firmy budowlane nie dysponują własnym systemem szalunkowym. W takiej sytuacji rozwiązaniem okazuje się być skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który mają w swojej ofercie firmy , które specjalizują się w zaopatrywaniu zakładów budowlanych w szalunki oraz sklejkę.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Zobacz także: