akcesoria szalunkowe, ściąg szalunkowySektor budowlany 

Zaciski sprężynowe i ściągi szalunkowe – akcesoria szalunkowe

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na wszystkich budowach. Jakie moduły wykorzystuje się podczas szalowania? Dlaczego warto kupić je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

Aby szalunki używane do wykopów, ścienne czy stropowe były ustawione w prawidłowy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują obecnie wiele elementów używanych do wzmacniania szalunków, m.in. ściągi szalunkowe, sworznie napinające, napinacze rygla, klucze do żabek napinających i rusztowań, nakrętki, zaciski sprężynowe, korki i stożki, rurki dystansowe oraz listwy pozycjonujące czy fazujące. Ściąg szalunkowy, zwany też ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala zachować właściwy odstęp pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki motylkowe, przegubowe lub talerzowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako zaczepy pozwalające złączyć szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią też dystanse umożliwiające utrzymanie odpowiedniej odległości między szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie sposób nie wziąć pod uwagę także ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Czy warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato wyposażonych sklepach online. Witryny internetowe mają w swojej ofercie świetnej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Rasto, Peri czy Tekko i można je nabyć w przystępnych cenach.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Zobacz także: