Turystyka i podróże 

Kochasz góry? Weź udział w skiturach!

Na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/ poznasz pełną ofertę skitur.

Większa część turystów wybierających się w góry w okresie zimowym, jedzie tam z reguły wyłącznie po to, żeby oddać się białemu szaleństwu na nartach lub na snowboardzie. Jednak nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą zimą można uprawiać w górach. Ci, którzy chcieliby sprawdzić, czy dadzą sobie radę z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinni chociaż raz spróbować skitur albo wypraw na rakietach.

Intensywne, jednak dające mnóstwo satysfakcji skitury

Od kilku lat turystyka narciarska przeżywa swój boom. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych trywialnym odpoczynkiem w górskiej chacie i sporadycznym zjazdem z zatłoczonych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry dogłębniej, postanawiają doświadczać ich piękna w trakcie stosunkowo intensywnych, jednak przynoszących dużo satysfakcji wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednakże rekomendowana tylko dla obeznanych w górach osób, które opanowały dobrze technikę jazdy i które wiedzą także jak posługiwać się czekanem oraz rakami. Czemu? Poruszanie się poza dostosowanymi dla turystów stokami, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego również lżejszych nart oraz butów.

Gdzie wybierają się entuzjaści skitur?

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. W Europie atrakcyjnymi destynacjami dla miłośników skitur są z pewnością włoskie Alpy i bułgarskie Riła oraz Pirin, gdzie bardzo dobrze poradzą sobie nawet skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. turyści znad Wisły nie są jednak ograniczeni wyłącznie do wypraw organizowanych w granicach naszego kontynentu – na nartach można przejść przez łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego– są tam doskonałe warunki do wypraw tego rodzaju. W czasie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest możliwość wejścia na szczyt Jabal Toubkal, który leży na wysokości 4167 metrów n.p.m. Osoby zaciekawione udziałem w tego rodzaju przygodzie w górach, które nie wiedzą, czy jakaś wyprawa okaże się adekwatna do posiadanego przez nie doświadczenia, mogą szukać w tym obszarze pomocy organizatorów skitur i ich instruktorów.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Zobacz także: