Turystyka i podróże 

Najpiękniejsze miejsca w Małopolsce

Szukasz najciekawszych atrakcji w Małopolsce? Koniecznie wejdź na https://visitmalopolska.pl/.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w największym stopniu klarowne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze godne polecenia miejsca warto odwiedzić? Opisujemy interesujące, legendarne oraz nieznane, lecz na pewno najlepsze miejsca w Małopolsce.

Nieznane miejsca w Małopolsce / Piękne, choć niepopularne miejsca w Małopolsce / Najładniejsze mało znane miejsca w Małopolsce / Mało znane oraz nowe miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie wiele – w wielu z nich spotykamy tłumy, jednak czy znasz te mniej legendarne oraz nowe miejsca w Małopolsce, jakie warto ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją gruntownie nieznaną, lecz jednak mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go po największej części amanci zamków i mieszkańcy okolicy. Jednak zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, chociaż nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich przecudowny pejzaż – przy porządnej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej kultowe atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie oraz cerkwie. Jeden z najbardziej intrygujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najpoprawniej zachowaną polichromię w Europie, która zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, jednak godne uwagi są także mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest niesłychanie romantyczny Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany i słynny niż Bieszczady, choć ma analogiczne zalety.
Interesujące miejsca w Małopolsce / Piękne oraz ciekawe miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze ciekawe miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Interesujące miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, lecz mało kto wie, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne ładne, godne polecenia miejsce w Małopolsce to bezsprzecznie Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie trzeba wspomnieć o Dolinkach Krakowskich. Turyści raczej tutaj nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają pasjonatów wspinaczki, nie wyłącznie laików, jednak również uznanych alpinistów oraz himalaistów.

Zobacz także: