Baza porad Internetowe strony Turystyka i podróże 

Rozważasz urlop na południu Polski? Sprawdź online, które atrakcje w Małopolsce warto zobaczyć

Uzyskaj więcej informacji o atrakcjach w Małopolsce.

Pomimo, że województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, dlatego czasem trudno znaleźć coś dla siebie w gąszczu wiadomości o najciekawszych zabytkach i bieżących imprezach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Ciekawe miejsca w Małopolsce – poznaj portal przygotowany specjalnie dla turystów

Żeby pokazać wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, stworzono witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o znanych i nieznanych miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak również o pokazach i wydarzeniach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych organizowanych na jego obszarze. Portal prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na stronie? Osoby organizujące przyjazd do Małopolski o razu na stronie głównej dostrzegą mapę, na której w mgnieniu oka wyszukają Centra Informacji Turystycznej, muzea i zabytki, jak również schroniska młodzieżowe, hotele i motele zlokalizowane w miastach województwa. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach aut. Ponadto dla osób, które z rozmaitych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące między innymi Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, regiony agroturystyczne oraz piękno parków krajobrazowych i narodowych.

Wykaz konsulatów i proste rozmówki – istotne informacje dla przyjezdnych z zagranicy

Strona visitmalopolska.pl nie zapomina też o zagranicznych turystach, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane oraz inne ciekawe miejscowości. Newsy zawarte na stronie publikowane są więc w języku angielskim, ale prócz tego w między innymi w języku rosyjskim, hiszpańskim i niemieckim, francuskim. Niesłychanie pomocny dla cudzoziemców może być też dział Rozmówki, w którym poznają kluczowe słowa i zwroty, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie wizyty naszym kraju. podróżnicy z zagranicy znajdą tu spis konsulatów i ambasad mających swoje siedziby w regionie Małopolski.

Nasza siedziba:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego

Zobacz także: