Rozrywka i hobby Turystyka i podróże 

Wyprawa w Alpy – popularna destynacja miłośników trekkingu

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą wycieczki w Alpy? Nie czekaj! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/gora/alpy/.

Sympatycy gór, którzy znają już na wylot każdą marszrutę w w Sudetach, w Górach Świętokrzyskich i w Karpatach, częstokroć zaczynają poszukiwać nowych wrażeń i wertują oferty wypraw w inne europejskie góry. Szereg z nich zdecyduje się na podróż w Alpy, gdzie być może pierwszy raz w życiu spotkają się z narciarstwem oraz trekkingiem wysokogórskim.

Mont Blanc oraz inne szczyty Alp

Alpy są najwyższym górskim łańcuchem Starego Kontynentu, który obejmuje swoją powierzchnią parę państw, m.in. Słowenię, Włochy, Liechtenstein oraz – oczywiście – Francję, gdzie położony jest najwyższy wierzchołek górski Europy, a więc Mont Blanc, określany również mianem Dachu Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Ale nie jest to jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe zjawiskowe szczyty, o których pokonaniu marzą wspinacze z całego globu, to np. Liskamm – 4527 m n.p.m., Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m. i Täschhorn – 4491 m n.p.m. , jak również inne ważne dla alpinizmu wierzchołki, jak Eiger albo Les Droites. Alpy dzielą się na wysokie Alpy Zachodnie i niskie Alpy Wschodnie.

Podczas wycieczki w Alpy możesz bezpiecznie rozszerzać swoje kwalifikacje

Jakie wyprawy w Alpy przygotowują lokalni organizatorzy trekkingów i wycieczek w góry? Jest kilka atrakcyjnych propozycji kierowanych do entuzjastów gór o przeróżnym szczeblu doświadczenia. Osoby, które nie miały wcześniej kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, jednak nabyły już zręczność w jeździe na nartach i potrafią wykazać się stosowną wydolnością fizyczną, mogą uczestniczyć w 7-dniowym skitourze po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Z kolei dla bardziej zaawansowanych organizowane są wyprawy na via ferraty w Austrii powiązane ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, dzięki którym można bezpiecznie zdobywać nowe umiejętności. Tym, których interesuje przede wszystkim aspekt szkoleniowy, polecamy trwający 10 dni Projekt 6000, który którego celem jest nauka fundamentów prawidłowego przemieszczania się w wysokich górach. Bezdyskusyjnym atutem takich wycieczek jest to, że organizowane są w ograniczonych, maksymalnie siedmioosobowych grupach, co powoduje, iż każdy z partycypantów otrzymuje wnikliwą uwagę opiekunów.

Z wykwalifikowanymi przewodnikami i szkoleniowcami, wyprawa w Alpy okaże się jedynym w swoim rodzaju doznaniem, przynoszącym przyjemność z przełamywania własnych ograniczeń, ale także rozpalającym ochotę na więcej.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Zobacz także: