Urządzanie domu 

Na co zwrócić uwagę przy montaży paneli podłogowych?

Kup panele podłogowe

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od posadzki z drewna, a kupisz je znacznie taniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak dziecinnie łatwe i wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, z którego dowiesz się, jak układać panele podłogowe.

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy montować na suchym podłożu – maksymalna zawartość wody w wylewce to 3%. Powinieneś pamiętać także o właściwej izolacji – doskonale nada się do tego folia PE o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli kupionych tego samego dnia – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na czterdzieści osiem godzin, aż pozbędą się nadmiaru wody. Wszystko gotowe?

Jak układać panele podłogowe?

Zabierając się za układanie paneli, nie zapominaj o najważniejszym – panele podłogowe powinieneś montować zaczynając od rogu pomieszczenia. Bezpośrednio wyjęciu ich z paczki, dokładnie obejrzyj każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, gdyż później producent może nie przyjąć reklamacji. Zadbaj również o temperaturę podłoża – najniższa wartość wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Pamiętaj, by układać je wertykalnie względem okna, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją ścian. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi montażowemu, nie powinieneś mieć najmniejszych problemów.

Pamiętaj o odstępach przy ścianach

Wykonane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe są wrażliwe na skoki temperatury w pomieszczeniu. Pamiętaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o szerokości przynajmniej jednego centymetra – do ich zamaskowania możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Nasza siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Zobacz także: