Urządzanie domu 

Podłogi drewniane

Dowiedz się więcej o podłodze drewnianej

Ekologiczne oraz eleganckie podłogi drewniane z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Wybór właściwej podłogi to decyzja na lata. Nie może więc być miejsca na przypadek. Podłogi drewniane są wciąż niezastąpione w tej kwestii.

Co decyduje o tak dużej popularności podłóg drewnianych?

Duża trwałość oraz wszechstronność wykorzystania sprawia, że podłogi drewniane cieszą się dużym powodzeniem od wielu lat. Dzięki higroskopijności drewna posiadają zdolność naturalnej regulacji mikroklimatu wnętrza, w którym są zamontowane. Podłogi drewniane są cieplejsze od powierzchni pokrytych panelami oraz nieco wytłumiają odgłos kroków. Kolejną ważną cechą dla konsumenta jest fakt, że podłogę drewnianą można instalować na dwa sposoby – jako podłogę klejoną do podłoża i pływającą.

Jakie są dostępne rodzaje podłóg drewnianych?

Różnorodność kolorów i gatunków w połączeniu z nieskończoną liczbą wzorów słojów drewna, pozwalają dobrać odpowiednią drewnianą podłogę do każdego wnętrza. Materiał o mniejszej twardości stosuje się na podłogi z drewna w pomieszczeniach o niewielkim natężeniu ruchu. W salonach należy skorzystać z podłóg z drewna twardego.

Nasza siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Zobacz także: