Usługi 

Badania operatorów i ich zastosowanie

Na http://www.testybielsko.pl dowiesz się, kto oferuje badania operatorów Bielsko Biała

Badania psychologiczne większości z nas kojarzą się ze żmudną i niezwykle wnikliwą rozmową prowadzoną przez lekarza specjalistę, który chce zgłębić nasze rodzinne relacje. Jak się jednak okazuje badania te znajdują także zastosowanie między innymi w czasie określania zdolności do pracy osób, które chciałyby wykonywać zawód operatora dźwigu lub innego rodzaju maszyny budowlanej.

Badania operatorów: jakich testów należy się spodziewać?

Badania psychologiczne osób obsługujących maszyny budowlane nie odbiegają znacznie od tych, jakie muszą przejść kierowcy zawodowi. W związku z tym obejmują skrupulatny wywiad zbierany przez psychologa, testy temperamentalne oraz osobowościowe, testy inteligencji i testy aparaturowe. Z całą pewnością testów nie powinno się bać. Do ich wypełnienia powinno się podejść otwarcie. Znaczenie ma dokładność oraz szczerość zaznaczanych odpowiedzi. Jakkolwiek testy aparaturowe mają największe znaczenie w przypadku osób planujących wykonywać zawód operatora maszyn budowlanych. Dzięki nim ocenić można szybkość reakcji kandydata. Ustalając ją zyskujemy wiedzę, czy poddana badaniom osoba będzie w stanie w dość szybki sposób reagować na nieoczekiwanie występujące w pracy sytuacje. Testy te oceniają też zdolność do widzenia przestrzennego, oceny prędkości obiektów będących w ruchu oraz koncentracji uwagi. Wszystko to ma w wypadku operatorów obsługujących maszyny budowlane wielkie znaczenie.

Badania operatorów: kto zajmuje się ich przeprowadzaniem?

Badania psychologiczne osób obsługujących maszyny budowlane może wykonać wyłącznie psycholog posiadający uprawnienia psychologa transportu, do czego niezbędne jest odbycie studiów podyplomowych. Trzeba pamiętać, że badanie psychotechniczne musi być raz na jakiś czas powtarzane. Trzeba tego pilnować, inaczej można stracić prawo do pracy w danym zawodzie. Dbający o przestrzeganie przepisów pracodawca powinien odsunąć od pracy osobę, która nie ma aktualnych badań psychotechnicznych.

Nasza siedziba:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]

Zobacz także: