Usługi 

Catering świąteczny dla firm i nie tylko – jakie dania można zamówić?

Na https://lastrada.pl/catering-swiateczny/ zamówisz catering świąteczny Katowice.

Koniec grudnia to czas, który spędza się najczęściej z bliskimi, jednak spotkania świąteczne odbywają się również w firmach. W wielu przypadkach kadra firmy organizuje je na własną rękę, samodzielnie gotując bożonarodzeniowe dania, jednak w sporych zakładach pracy ten schemat działania nie zawsze sprawdza. By zatem pomóc sobie zadaniu organizacji firmowych obiadów wigilijnych, zarówno na dziesiątki osób, jak i tych w małym gronie, rekomendujemy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – co można postawić na świąteczny stół?

Niewątpliwie na wigilijnym stole muszą zająć swoje miejsce standardowe świąteczne przysmaki. To zwłaszcza ryby, np. chrupiący filet z łososia lub karpia, a także zupy – z całą pewnością barszcz czerwony i żurek, ewentualnie także zupa rybna. Na stole nie powinno brakować też krokietów z grzybami i kapustą, które przeważnie serwowane są wespół z wymienionym wyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby pełna bez chłodnych zakąsek, przykładowo bez sałatki jarzynowej albo karpia po żydowsku. Trzeba także zadbać o smakowity specjał na koniec obiadu. Na stół świąteczny polecamy kutię z miodem, lekki sernik albo makowiec.

Catering świąteczny dla pracowników – dobierz dania, które wszystkim zasmakują

Organizację Wigilii w firmie trzeba zacząć z odpowiednim wyprzedzeniem. Musisz ustalić datę spotkania oraz porównać go z harmonogramem urlopów pracowników. Pozwala to dokładniej określić prawdopodobną liczbę uczestników uroczystości, a w efekcie pomoże zamówić wystarczającą liczbę porcji. Zalecamy omówić z pracownikami menu i razem zamówić te dania z katalogu firmy cateringowej, które wszystkim będą smakować. Istotne jest także to, żeby ustalić czy któryś z pracowników może mieć reakcję alergiczną, np. na orzechy, które mogą znajdować się w w ciastach, lub są w ekipie firmy weganie. Dla tych pracowników trzeba zamówić potrawy zgodne z dietą. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem meny świątecznego przyjmują zamówienia przez większość grudnia, jednakże nie zalecamy odkładać tego na ostatnią chwilę.

Nasza siedziba:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]

Zobacz także: