Usługi 

Chcesz wynająć detektywa? Dowiedz się, jak może Ci pomóc

Usługi prywatnych detektywów są coraz popularniejsze. Decydujemy się na na skorzystanie z ich oferty nie tylko w wypadku problemów rodzinnych. Ich usługi okazują się przydatne także dla pracodawców – umożliwiają np. zweryfikowanie czy pracownik korzystający ze zwolnienia lekarskiego faktycznie nie jest w stanie pracować albo czy informacje podane przez niego w zgłoszeniu o pracę nie zostały zakłamane. Warto zatem powiedzieć kilka słów na temat tego, jakie umiejętności powinien posiadać prywatny detektyw i w rozstrzygnięciu których problemów może być pomocny.

Detektyw – praca tylko z licencją

Nie wszyscy mogą wykonywać pracę detektywa. Aby legalnie wykonywać ten zawód, trzeba dysponować odpowiednią licencją, którą otrzymuje się po zaliczeniu państwowego egzaminu. Pamiętajmy jednak, iż osoby przystępujące do egzaminu muszą też spełnić uprzednio wskazane wymagania. Najważniejsze z nich to posiadanie co najmniej średniego wykształcenia, świadectwa o nieposzlakowanej opinii uzyskanego od komendanta miejskiego lub powiatowego Policji i obywatelstwa któregoś z krajów wchodzących w skład Unii Europejskiej. Warunkiem jest także bycie osobą niekaraną, a odnośnie byłych funkcjonariuszy Policji – brak zwolnienia dyscyplinarnego. Co ważne, osoby starające się o licencję prywatnego detektywa muszą ukończyć 21 lat.

Kiedy poprosić o pomoc detektywów?

Gros zadań, które realizują detektywi dotyczy wszelkiego typu kwestii rodzinnych. Do agencji detektywistycznej możemy zwrócić się między innymi gdy mamy podejrzenie, iż nasz partner nie jest wierny lub nie jesteśmy pewni, czy drugi rodzic dziecka właściwie się nim opiekuje. Detektyw pomoże nam także ustalić faktyczną wysokość dochodów byłego partnera, co okaże się bardzo przydatne podczas spraw mających ustalić wysokość zasądzonych alimentów.

Zobacz także: