Dbanie o zdrowie Usługi 

Chirurg stomatolog – kiedy się udać?

Nie każde choroby jamy ustnej możemy wyleczyć tradycyjnymi metodami. Kiedy są one niewystarczające, jedynym rozwiązaniem jest zazwyczaj jedna z technik chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego powinniśmy udać się między innymi w przypadku dużych ubytków uzębienia, potrzeby wstawienia implantów lub koron, uszkodzonych dziąseł oraz schorzeń tkanek miękkich – na przykład wszelkiego typu owrzodzeń lub guzów. Które metody są jednak stosowane w czasie kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego specjalisty udać się, aby leczenie było były bezbolesne i nie przytrafiły się nam niemiłe pomyłki?

Chirurg stomatolog – terapia

Na pewno najczęściej wykonywanym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się ekstrakcje zębów – także tych znacznie zniszczonych, wymagających nacięcia tkanek oraz dłutowania. W razie dużych ubytków czy pacjentów po wypadkach konieczne okazuje się czasem odbudowanie kości – to również należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się również leczeniem wszelkich schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych przed chwilą guzów lub owrzodzeń – a także odtwarzaniem chorych tkanek.

Jak wybrać chirurga stomatologa?

Jak łatwo się domyślić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być przyczyną poważnych problemów. Warto więc powiedzieć parę zdań na temat tego, czym charakteryzuje się dobry chirurg stomatolog i jakimi czynnikami sugerować się przy szukaniu lekarza. Najistotniejsze będzie niewątpliwie to, aby stosował on tylko innowacyjne akcesoria oraz, co najistotniejsze, środki znieczulające. Sporą wagę ma także nastrój w poradni i podejście stomatologa do pacjentów – dużo powiedzą nam na ten temat opinie wcześniejszych klientów, które znajdziemy na przykład w sieci bądź wśród znajomych.

Zobacz także: