Dbanie o zdrowie Usługi 

Czy dożylne wlewy witaminy C zwalczają raka?

Witamina C to pierwiastek o rozległym spektrum działania, który leczy rozmaite schorzenia i wspiera układ immunologiczny. Polecany jest przede wszystkim w sezonie zwiększonej zapadalności na przeziębienia. Od lat 50. posiada jednak szersze zastosowanie – przy bardzo ciężkich schorzeniach. Zweryfikujmy w takim razie na czym polegają dożylne wlewy witaminy C i jakie są zalecenia do ich stosowania.

Dożylne wlewy witaminy C – niestandardowa kuracja

Witamina C jest składnikiem niezbędnym do życia człowieka. Samodzielnie nie umiemy jej wyprodukować, dlatego musimy uzupełniać ją w formie syntetycznej lub naturalnej (np. z warzyw). Współczesna medycyna od lat weryfikuje oddziaływanie witaminy C na terapię poważniejszych chorób – boreliozy, niewydolności serca, a także mnóstwa innych. Naukowcy badają przede wszystkim działanie kwasu askorbinowego na unicestwienie komórek kancerogennych – niektóre eksperymenty starają się udowodnić, że włączenie alternatywnego leczenia może przynieść o wiele lepsze wyniki leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na dostarczaniu dużych dawek tego składnika do organizmu. Kuracje rozpoczynają się od 20 gramów, jest to więc wyjątkowo silne stężenie, które pomoże zwalczyć mnóstwo poważnych chorób.

Dożylne wlewy witaminy C – słuchaj zaleceń lekarza

Technika dostarczania witaminy C, czyli wlew bezpośrednio do żył, zmniejsza możliwość pojawienia się efektów niepożądanych, które mogłyby pojawić się w przypadku zwykłych terapii (np. tabletek). Dzięki temu choroby układu sercowego mogą przejść fazę remisji, a układ odpornościowy zostanie wzmocniony, a więc efekty mogą być rewelacyjne. Żeby dostrzec ostateczne rezultaty, terapia musi potrwać około miesiąca, a dawki muszą być pod stałą kontrolą ustalane przez doktora, który decyduje o kierunku leczenia.

Zobacz także: