Rachunkowość, finanse Usługi 

Dla firm – leasing samochodu

Do rozwiązań wielokrotnie wykorzystywanych przez współczesne przedsiębiorstwa należy leasing samochodu. Dzięki temu możemy zaopatrzyć zakład w zarówno pojazdy osobowe, ale i ciężarowe. Prześledźmy zatem czym charakteryzuje się leasing samochodów i dlaczego jest tak chętnie wybierany.

Czy leasing samochodu jest opłacalny

Leasing polega na odpłatnej dzierżawie pojazdu przez określony czas, a jego kluczowe reguły precyzuje polskie prawo. Proces ten obejmuje przeważnie 2 strony: finansującego i korzystającego, niejednokrotnie też podmioty dodatkowe. Tego rodzaju forma dzierżawy aut służbowych jest ewidentnie bardziej opłacalna niż kredyt bankowy, umożliwia optymalizację podatkową, a miesięczne opłaty można wrzucić w tzw. koszta prowadzenia firmy. To rozwiązanie sprawia, że możemy zapewnić pracownikom pojazdy niezbędne do przewozu towarów, odwiedzania odbiorców oraz innych celów.

Leasing samochodu bez zawiłych formalności

Koniec z samodzielnym sfinansowaniem floty oraz zaciąganiem drogich pożyczek – leasing samochodów jest remedium na nasze problemy. To rozwiązanie doskonałe dla początkujących biznesów, które nie osiągają jeszcze wysokich przychodów. Wszystkie czynności są proste, a leasingodawca nie sprawdza naszej zdolności kredytowej. Nie zapominajmy, że poszukując usług leasingowych, najlepiej zdecydować się na kompleksową pomoc przedsiębiorstw zajmujących się pośrednictwem.

Zobacz także: